Site icon Kocaeli Bitkileri

Hakkında

HİKAYE

Bu site, 2016 yılının sonunda, tahrip edilmiş bir alanda görülen sarı kantaron çiçeğinin çarpıcı güzelliğinin fotoğraflanması ile başlayan ve bugüne kadar süren amatör bir çabanın ürünüdür. Sitede yer alan teşhislerde her ne kadar Botanik literatürüne bağlı kalınmış olsa da, bazı teşhislerin hatalı olma olasılığı vardır. Site sahibi, sitede yer verilen her türden bilginin uzman görüşüne dayandırılmaksızın kullanılmamasını şiddetle tavsiye eder.

AMAÇ & KAPSAM

Sitenin amacı, Kocaeli’nin sadece bir sanayi şehir olmadığını, bunun yanı sıra zengin bir biyoçeşitlilik barındırdığını göstermek, ayrıca her yaştan ilgilileri için temel düzeyde bir başvuru kaynağı oluşturmaktır. Sitenin kapsamı; Kocaeli sınırları içinde yayılış gösteren bitkilerdir.

ARAŞTIRMA

Bu sitenin sahibinin asıl ilgi alanı Bitki Tarihi’dir. Bu ilgi; bitkilerin, özellikle Türk uygarlığında, sağlık, inanç, ekonomi, gıda, sosyal hayat, vb. sahalardaki kullanımlarını araştırmak ve ulaşılan bulgularla ilgili akademik düzeyde yayınlar yapmayı kapsamaktadır. Bu yayınlara şuradan ulaşılabilir.

Exit mobile version